Organization Calendar (NOTL Hockey)

PrintOrganization Calendar
<< PrevFeb 16, 2020-Mar 07, 2020Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Feb 16Feb 17Feb 18Feb 19Feb 20Feb 21Feb 22
Novice Rep - Pete Ross Memorial Tournament (9545)
Peewee AE
3:00 PM
vs. Ingersoll Express
Peewee LL1
4:10 PM
vs. Lincoln Blades 1
Peewee LL2
5:30 PM
vs. Fort Erie Meteors 1
Peewee Rep
7:00 PM
vs. Thorold Blackhawks
Midget Rep
7:00 PM
@ Fort Erie Meteors
Leisureplex (Kinsmen) [O-M-BB-Q2-3]
Bantam Rep
4:30 PM-5:30 PM
Practice
Atom LL1 & Atom LL2
5:40 PM-6:40 PM
Shared Practice
Peewee AE
6:00 PM
@ Ingersoll Express
Ingersoll [O-P-AE3-Q2-4]
Peewee Rep
6:50 PM
vs. Welland Tigers
Bantam Rep
7:15 PM
@ Port Colborne Sailors
Vale (1) [44C-53]
Bantam LL2
8:00 PM
@ Welland Tigers 3
IP 1
5:00 PM-5:50 PM
Practice
Minor Novice
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Atom LL1
7:10 PM
@ Dunnville Mudcats 2
Dunnville [B-6839]
Atom Rep
7:10 PM-8:10 PM
Practice
Midget Rep
8:20 PM-9:20 PM
Practice
Novice LL1 & Novice Rep
4:30 PM-5:20 PM
Shared Practice
Peewee AE
5:30 PM-6:30 PM
Practice
Bantam Rep
6:40 PM
vs. Port Colborne Sailors
Midget LL2
8:00 PM-8:50 PM
Practice
Midget Rep
8:10 PM-9:10 PM
Linked Game Cancelled
Midget LL1
9:00 PM-9:50 PM
Practice
Midget LL3
9:05 PM
@ Pelham Panthers 1
Peewee LL1 & Peewee LL2
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
Peewee Rep
6:50 PM
vs. Thorold Blackhawks
Atom AE
7:10 PM-8:10 PM
Practice
Bantam LL2
8:20 PM-9:20 PM
Practice
Novice Rep
6:00 PM
vs. Garden City Falcons
Novice Rep
7:30 AM-8:30 AM
Practice
Peewee Rep
7:30 AM-9:40 AM
Practice
Girls Hockey
8:40 AM-9:40 AM
Practice
Hockey School & Pre-Hockey School
9:50 AM-10:50 AM
Shared Practice
Midget LL1
9:50 AM-10:50 AM
Practice
Minor Novice
10:40 AM
@ Welland Tigers
IP 1
11:00 AM-12:00 PM
Practice
Minor Novice
1:10 PM-2:10 PM
Practice
Atom LL2
5:50 PM
vs. Pelham Panthers 1
Bantam LL2
6:00 PM
vs. West Lincoln Wrath 2
Peewee AE
6:40 PM
@ Welland Tigers AE
Peewee Rep
7:00 PM
@ Stoney Creek Warriors
Valley Park [34A-07]
Feb 23Feb 24Feb 25Feb 26Feb 27Feb 28Feb 29
Novice Rep
1:30 PM
@ West Niagara Flying Aces #1
Smithville [1146]
Midget Rep
3:00 PM-4:00 PM
Linked Game Cancelled
Peewee AE
3:30 PM
@ Stoney Creek Warriors AE white 2
Valley Park [38A-06]
Atom Rep
4:30 PM
@ Niagara Falls Flyers
Peewee LL2
5:00 PM
@ Wainfleet Wild 2
Wainfleet [C-7859]
Bantam LL2
5:30 PM
vs. Welland Tigers 1
Midget LL1
6:50 PM
vs. Pelham Panthers 4
Bantam LL1
8:00 PM
@ Pelham Panthers 3
Atom LL1 & Atom LL2
5:40 PM-6:40 PM
Shared Practice
Midget LL2
6:50 PM
vs. Welland Tigers 3
Bantam LL1
8:00 PM
@ Welland Tigers 3
Bantam Rep
8:30 PM
@ Port Colborne Sailors
Vale (1) [44C-55]
IP 1
5:00 PM-5:50 PM
Practice
Minor Novice
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Novice LL1 & Novice Rep
4:30 PM-5:20 PM
Shared Practice
Peewee AE
5:30 PM-6:30 PM
Practice
Bantam Rep
6:40 PM
vs. Port Colborne Sailors
Atom Rep
7:10 PM
@ Thorold Blackhawks
Midget LL2
8:00 PM-8:50 PM
Practice
Midget Rep
8:00 PM
vs. Niagara Falls Flyers
Midget Rep
8:00 PM-9:00 PM
Linked Game Cancelled
Midget LL1
9:00 PM-9:50 PM
Practice
Peewee LL1 & Peewee LL2
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
Midget LL2
6:50 PM
vs. Pelham Panthers 1
Atom AE
7:10 PM-8:10 PM
Practice
Midget Rep
8:00 PM
vs. Fort Erie Meteors
Bantam LL2
8:20 PM-9:20 PM
Practice
Midget LL1
9:00 PM
@ Pelham Panthers 3
Novice Rep
6:00 PM
@ Pelham Panthers
Novice Rep
7:30 AM-8:30 AM
Practice
Peewee Rep
7:30 AM-9:40 AM
Practice
Girls Hockey
8:40 AM-9:40 AM
Practice
Hockey School & Pre-Hockey School
9:50 AM-10:50 AM
Shared Practice
IP 1
11:00 AM-12:00 PM
Practice
Peewee LL1
11:20 AM
@ Dunnville Mudcats # 1
Dunnville [A-7818]
Peewee AE
12:10 PM
vs. Stoney Creek Warriors AE red 1
Minor Novice
1:10 PM-2:10 PM
Practice
Minor Novice
1:10 PM
vs. Wainfleet Wild
Atom AE
3:30 PM
vs. Port Colborne Sailors AE
Atom LL1
4:40 PM
vs. Welland Tigers 3
Bantam LL1
6:00 PM
vs. Welland Tigers 1
Midget LL3
7:25 PM
vs. Midget LL1
Bantam LL2
8:10 PM
@ Pelham Panthers 3
Mar 01Mar 02Mar 03Mar 04Mar 05Mar 06Mar 07
Novice LL1
12:10 PM
@ Wainfleet Wild
Wainfleet [5519]
Peewee LL2
3:00 PM
vs. Welland Tigers 1
Peewee LL1
4:10 PM
vs. Wainfleet Wild # 1
Atom LL1
4:30 PM
@ Fort Erie Meteors 1
Crystal Ridge [B-6844]
Atom LL2
5:00 PM
@ Pelham Panthers 2
Bantam LL1
5:30 PM
vs. Pelham Panthers 1
Novice Rep
5:40 PM
vs. West Niagara Flying Aces #2
Midget LL3
6:30 PM
@ Pelham Panthers 3
Midget LL1
6:50 PM
vs. Midget LL2
Atom AE
6:00 PM
@ Port Colborne Sailors AE
Vale (1) [28B-28]
Peewee Rep
7:25 PM
@ Thorold Blackhawks
Bantam Rep
8:30 PM
@ Port Colborne Sailors
Vale (1) [44C-57]
Minor Novice
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Atom Rep
7:10 PM
vs. Garden City Falcons
Midget LL2
8:20 PM-9:20 PM
Linked Game Cancelled
Midget LL2
8:20 PM
vs. Welland Tigers 3
Novice LL1 & Novice Rep
4:30 PM-5:20 PM
Shared Practice
Bantam Rep
6:40 PM
vs. Port Colborne Sailors
Midget LL2
8:00 PM-8:50 PM
Practice
Midget LL1
9:00 PM-9:50 PM
Practice
Peewee LL1 & Peewee LL2
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
Midget Rep
8:00 PM
vs. Welland Tigers
Peewee Rep
7:30 AM-9:40 AM
Practice
Peewee AE
12:10 PM
vs. West Niagara Flying Aces major AE
Atom AE
12:30 PM
@ Pelham Panthers AE
Novice LL1
2:20 PM
vs. Dunnville Mudcats
Peewee LL2
4:15 PM
@ Pelham Panthers 2
Atom LL1
4:40 PM
vs. Fort Erie Meteors 1
Atom LL2
5:50 PM
vs. West Lincoln Wrath 2
Midget LL3
7:25 PM
vs. Pelham Panthers 4
You can use MyCal to combine schedules from multiple teams.
Or, Subscribe to multiple calendars at once.
Looking for a way to combine schedules from multiple teams? Visit www.mycal.ca
Printed from notlhockey.com on Tuesday, February 18, 2020 at 11:28 PM